Podpórki pod książki

Jak wykorzystać podpórki pod książki?

Często słyszy się, że coraz mniej osób czyta książki. Dzieci zmuszają się do czytania książek, a kończąc edukację nie sięgają już po żadną pozycję, ponieważ zrażone są lekturami. Inni może lubią czytać, jednak zdecydowanie wolą wersje elektroniczne, które czytają na smartphonach czy poprzez czytniki e-booków. Czy tradycyjne papierowe książki kiedyś całkowicie zanikną? Mimo wszystko raczej nie. Ciągle istnieją fani tradycyjnego czytania. Niektóre mole książkowe lubią kupować sobie różne gadżety, takie jak ładne zakładki czy etui na książki. Przykładem takich akcesoriów mogą być również podpórki pod książki.

 

Ekspozycja książek

Będąc w bibliotece czy księgarni, możemy zauważyć, że niektóre pozycje są wyróżnione i ułożone tak, by zwrócić na nie szczególną uwagę. Często są to nowości, bestsellery lub książki dotyczące miasta, w którym się znajdujemy. Podpórki pod książki mogą pomóc w ekspozycji tych książek. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów podpórek. Wykonane są różnych materiałów. Mogą być drewniane, plastikowe, metalowe, z kamienia, przeźroczyste, bezbarwne czy kolorowe. Po prostu jest w czym wybierać. Biblioteki, księgarnie czy czytelnie przeważnie decydują się na najprostsze, klasyczne rozwiązania. Jest to związane z ich mniejszą ceną oraz tym, że do tych miejsc przychodzi się raczej w innych celach niż podziwianie dekoracji. Klient lub czytelnik zwraca większą uwagę na eksponowaną książkę, a nie skupia się na podpórce. Wtedy spełnia ona swoje zadanie w tych miejscach.

 

Dekoracja w domu

Co innego jednak, jeśli chcemy kupić podpórki pod książki, które ustawimy w swoim domu. Wtedy możemy dostosować je do wystroju, który panuje w naszych pokojach. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy szeroki wybór podpórek, które będą współgrać z naszymi wnętrzami. Możemy postawić na styl modernistyczny, retro czy skandynawski. Pewnie znajdą się osoby, które zastanawiają się, po co w domu ustawiać książki na podpórkach? Już odpowiadamy. Podpórki mogą być po prostu ozdobą, która równocześnie utrzymuje ład i porządek. Możemy również mieć jedną podpórkę, na którą będziemy odkładać książkę, którą aktualnie czytamy. Często gdy przerywamy czytanie, odkładamy książkę na stolik czy inny pobliski mebel, a potem gdy na przykład mamy niespodziewaną wizytę gości, przeszkadza nam i szybko ją przestawiamy. Kładąc książkę na podpórkę tworzymy spójną całość. Wygląda to estetycznie i może stać ozdobą, która zainteresuje gości. 

Masz pytania? tel: 42 649 22 23 (10 - 16) sklep@rapex.net.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl