Darmowa dostawa
Darmowa dostawa od 230 zł
Darmowa dostawa (Kurier DPD) już od 230,00 zł.
Aranżacja biblioteki szkolnej - praktyczne porady

Aranżacja biblioteki szkolnej - praktyczne porady

Uczniowie przychodzą do biblioteki szkolnej nie tylko po zadane lektury. Chęć przebywania w niej i poszukiwania ciekawych woluminów z pewnością pojawi się, gdy przestrzeń w bibliotece szkolnej będzie odpowiednio zaaranżowana. Dzięki niej dzieci i młodzież chętniej będą zaglądać do biblioteki, książki będą pięknie wyeksponowane i uporządkowane, a nowoczesne wnętrza sprawią, że praca tam będzie przyjemna.

 

czytaj całość »
Jak przygotować i wypełnić kartę książki?

Jak przygotować i wypełnić kartę książki?

W każdej dobrze zorganizowanej bibliotece karty książki są jednymi z najważniejszych druków. Aby zapewnić sobie sprawną pracę, uniknąć nieporozumień i zachować porządek w dokumentach i inwentarzu, warto zwrócić na ich poprawne i czytelne wypełnienie.

czytaj całość »
Pudełka na karty biblioteczne- mała, a niezwykle potrzebna rzecz

Pudełka na karty biblioteczne- mała, a niezwykle potrzebna rzecz

Praca w bibliotece wydaje się ciekawym zajęciem. Szczególnie dla osób, które są molami książkowymi i uwielbiają czytać wszystko co wpadnie im w ręce. Przebywanie wśród książek, starych i nowych, a także kontakt z czytelnikami może być interesujący. Biblioteki są miejscami, w których panuje cisza i harmonia. Dlatego odnajdą się tam osoby, które lubią spokój i są poukładane. Jednak by w bibliotekach było schludnie, a wykonywana praca była przyjemna, należy zaopatrzyć się w odpowiednie produkty, które w tym pomogą. Sklepy z artykułami bibliotecznym mają w ofercie różne akcesoria, które przydają się w trakcie urządzania biblioteki. Jednymi z takich rzeczy są pudełka na karty biblioteczne. W tym artykule, przedstawimy, do czego one służą i jak mogą wyglądać.

czytaj całość »
Rozdzielacze biblioteczne - niezbędne do zachowania porządku

Rozdzielacze biblioteczne - niezbędne do zachowania porządku

W dzisiejszych czasach czytanie tradycyjnych książek jest czynnością zanikającą. Wiele osób rezygnuje z czytania całkowicie, a inni przerzucają się na e-booki i audiobooki. Jednak mimo wszystko istnieje spora grupa osób, która dalej lubi sięgać po książki. By nie zawalać swojego domu książkami oraz nie wydawać pieniędzy, czytelnicy wybierają opcję korzystania z bibliotek. Chyba najchętniej chodzą do nich uczniowie i studenci, ponieważ biblioteki są usytuowane blisko szkół i uczelni. Biblioteki to ciekawe miejsca, w których kryje się jakiś urok. Zapach książek i często drewnianych półek unosi się w powietrzu. W bibliotece musi panować ład i porządek. By tak było, potrzebne są rzeczy, które utrzymają harmonię. W tym artykule przekażemy wiedzę, o rozdzielaczach bibliotecznych.

czytaj całość »
Podpórki pod książki

Jak wykorzystać podpórki pod książki?

Często słyszy się, że coraz mniej osób czyta książki. Dzieci zmuszają się do czytania książek, a kończąc edukację nie sięgają już po żadną pozycję, ponieważ zrażone są lekturami. Inni może lubią czytać, jednak zdecydowanie wolą wersje elektroniczne, które czytają na smartphonach czy poprzez czytniki e-booków. Czy tradycyjne papierowe książki kiedyś całkowicie zanikną? Mimo wszystko raczej nie. Ciągle istnieją fani tradycyjnego czytania. Niektóre mole książkowe lubią kupować sobie różne gadżety, takie jak ładne zakładki czy etui na książki. Przykładem takich akcesoriów mogą być również podpórki pod książki.

czytaj całość »
Oprawa książek

Oprawa książek i jej znaczenie

Nie oceniaj książki po okładce - chyba każdy chociaż raz słyszał te przysłowie. Należy książkę przeczytać, by ją ocenić. Wydawało by się proste, jednak czy na pewno? Oprawa książek często może wskazać na to z jaką książką mamy do czynienia. Szczególnie dotyczy to starszych zbiorów, ponieważ kiedyś, gdy książki nie były dostępne dla każdego, zwracano uwagę na szczegóły wykończenia książek. Im bogatsza i trwalsza oprawa tym ważniejsze dzieło. Z drugiej strony, widząc na półce zniszczoną książkę, możemy pomyśleć, że wygląda tak dlatego, ponieważ jest dobrą, ciekawą i często wybieraną pozycją, dlatego też po nią sięgamy.

czytaj całość »

Masz pytania? tel: 42 649 22 23 (10 - 16) sklep@rapex.net.pl

Menu Szukaj więcej więcej

Darmowa dostawa powyżej 220 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl