Rozdzielacze biblioteczne - niezbędne do zachowania porządku

Rozdzielacze biblioteczne - niezbędne do zachowania porządku

W dzisiejszych czasach czytanie tradycyjnych książek jest czynnością zanikającą. Wiele osób rezygnuje z czytania całkowicie, a inni przerzucają się na e-booki i audiobooki. Jednak mimo wszystko istnieje spora grupa osób, która dalej lubi sięgać po książki. By nie zawalać swojego domu książkami oraz nie wydawać pieniędzy, czytelnicy wybierają opcję korzystania z bibliotek. Chyba najchętniej chodzą do nich uczniowie i studenci, ponieważ biblioteki są usytuowane blisko szkół i uczelni. Biblioteki to ciekawe miejsca, w których kryje się jakiś urok. Zapach książek i często drewnianych półek unosi się w powietrzu. W bibliotece musi panować ład i porządek. By tak było, potrzebne są rzeczy, które utrzymają harmonię. W tym artykule przekażemy wiedzę, o rozdzielaczach bibliotecznych.

 

Czemu mają służyć rozdzielacze biblioteczne?

Wchodząc do biblioteki, możemy zauważyć, że wszystko ma tam swoje miejsce. Przede wszystkim książki. Gdy dysponujemy dużymi księgozbiorami, podział ich na działy jest niezbędny. By pracownikom, ale przede wszystkim czytelnikom, łatwiej szukało się danej pozycji, są one ułożone w konkretnych punktach. Przeważnie, książki są układane gatunkami. By wiedzieć, w którym miejscu stoją jakie książki, nie musimy podchodzić do każdej półki i czytać tytułów. Sprawę ułatwiają właśnie rozdzielacze biblioteczne. Są one włożone między książki i wystają tak, aby napisy na nich umieszczone były widoczne z daleka. Dlatego szybciej możemy znaleźć książki, które szukamy. Rozdzielacze mogą także nie posiadać konkretnych nazw gatunku, ale na przykład litery alfabetu. W bibliotekach przeznaczonych dla uczniów, można znaleźć regały z oznaczeniami typu ,,lektury dla klasy IV”. Dzięki temu uczeń chodzący do konkretnej klasy, będzie wiedział, gdzie znajdzie zadaną mu do przeczytania lekturę.

 

Jak wyglądają i z czego wykonane są rozdzielacze biblioteczne?

Obecnie w sklepach i hurtowniach wszystkie dostępne produkty posiadają kilka wariacji. Tak samo jest oczywiście z rozdzielaczami. Rozdzielacze biblioteczne mogą być zrobione z różnych materiałów, w różnych kolorach czy wielkości. Niektóre z nich posiadają już gotowe napisy, umieszczone przez producenta, a inne mają miejsce by samodzielnie umieścić napis. Rozdzielacze przeważnie są wykonywane z plastiku, PCV czy plexi. Dzięki dostępności rozdzielaczy różnej wielkości i kolorów można wybrać taki, który nam się spodoba i będzie pasował do biblioteki, w której chcemy go umieścić. Rozdzielacze biblioteczne są robione z trwałych tworzyw, dlatego mogą nam służyć przez wiele lat.

Masz pytania? tel: 42 649 22 23 (10 - 16) sklep@rapex.net.pl

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl